تعداد بازدید : ۲۲۷
|
کد خبر : ۱۷۶
اخبار جهان
آمریکا روز جمعه با انتقاد نسبت به صدور قطعنامه های مکرر بر ضد متحدش، اسرائیل از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، بار دیگر تهدید کرد از عضویت در این شورا کنار می کشد.
۱۲:۵۶ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۷

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه در بیانیه ای شدید اللحن ضمن انتقاد به موضع گیری «غیر واقعی و ناعادلانه» شورای حقوق بشر نسبت به اسرائیل تاکید کرد «زمانی که شورای حقوق بشر با اسرائیل فراتر از کره شمالی، ایران و سوریه برخورد می کند، این خود می تواند از جایگاه غیر واقعی و به دور از شایستگی این شورا حکایت داشته باشد.»

در این بیانیه تصریح شده است که شورای حقوق بشر سازمان ملل تا کنون پنج قطعنامه بر ضد اسرائیل صادر کرده و این درحالیست که کشورهای کره شمالی، ایران و سوریه تنها موضوع یک قطعنامه از سوی این شورا بوده اند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین با اعلام اینکه «صبر و حوصله ما نا محدود نیست» تصریح کرد: «چنین اقداماتی به روشنی بیانگر بحران اعتباری است که این سازمان برای تبدیل شدن به یک نهاد واقعی مدافع حقوق بشر به شدت به آن نیازمند است.»

نیکی هیلی همچنین بار دیگر تهدید کرد کشورش در صورت ادامه روند کنونی این شورا را ترک خواهد کرد. این تهدید در حالی صورت می گیرد که جان بولتون، فرد نومحافظه کاری که به جنگ طلبی شهرت دارد به تازگی از سوی دونالد ترامپ به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شده است.

پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، آمریکا علاوه بر خروج از توافقنامه آب و هوایی پاریس تاکنون از عضویت در یونسکو، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد کنار کشیده و کمک مالی خود به سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۸ میلادی را نزدیک به ۲۵ درصد نسبت به دو سال گذشته کاهش داده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: