تعداد بازدید : ۲۷۱
|
کد خبر : ۱۸۴
فوتبال آسیا
نسف‌ قارشی 0- پرسپولیس 0؛ صعود سرخ در سیزده‌بدر پرسپولیس با کسب تساوی خارج از خانه مقابل نسف قارشی صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کرد و اکنون باید برای جنگ صدرنشینی با السد مهیا شوند.
۰۹:۴۴ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۷

به گزارش “ملل نیوز”، شاگردان برانکو ایوانکوویچ که با کسب ۹ امتیاز از شانس زیادی برای صعود برخوردار بودند. با تساوی بدون گل مقابل نسف قارشی توانستند مجوز صعود به مرحله بعدی را به دست بیاورند و اکنون در بازی پایانی فارغ از هیاهوی صعود تنها به امید صدرنشینی در بازی خانگی مقابل السد می‌اندیشند.


استادیوم: مرکزی تاشکند تماشاگر:حدود ۱۰ هزار نفر
داور: علی عبدالنبی کمک داور: محمد سلمان- عبدالله الراوییمی داور چهارم: اسماعیل حبیب علی


اخطار:
احمد نوراللهی(94) از پرسپولیس
خاموروبکوف(76) از نسف قارشی


نسف قارشی:
بوبور عبدوخالیکف
ایسلوم کنجبائف (62- سران دراگان)
جسور خاسونوف
ایلهوم رشیدخانف
عزیزجان گنیف (78- نارزولائف)
ادیلیجون خاموروبکوف
سیدولورخماتف
عمر اشموراداف
ایگور گولبان
اسلاوکو لوکیچ
سنجر کوواتف

پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند
سیدجلال حسینی
حسین ماهینی
محمد انصاری
صادق محرمی
کمال کامیابی‌نیا
محسن ربیع‌خواه
وحید امیری (86- شایان مصلح)
فرشاد احمدزاده
علی علیپور(92- بشار رسن)
سیامک نعمتی(69- احمد نوراللهی)


دقایق حساس:

دقایق ۱۰-۱: دو تیم با پاس‌های بلند و بی‌هدف تا این لحظه نمایش موفقی از خود به جا نگذاشته‌اند و موقعیتی شکل نگرفته است.
دقیقه ۲۶: در شرایطی که تا به این لحظه هیچ حمله قابل اشاره‌ای از سوی دو تیم شکل نگرفته، داور به نشانه خطا در بهترین موقعیت برای پرسپولیس این تیم را در فرصت گلزنی قرار داد اما ضربه بد امیری با برخورد به سد دفاعی حریف برگشت داده شد.
دقیقه۴۳: حرکت تکنیکی دیدنی صادق محرمی و‌ عبور از سه بازیکن نسف با ارسال این بازیکن همراه شد که علیپور ضربه تک ضرب خود را با اختلاف به فضای بالای دروازه کوبید.
دقیقه ۴۵: دومین موقعیت برای علیپور اینبار پشت محوطه جریمه با ضربه او همراه شد که باز هم توپش با اختلاف راهی بیرون شد.
دقیقه ۶۷: ارسال از سمت چپ پرسپولیس درون هجده قدم با ضربه آکروباتیک مهاجم نسف راهی اوت شد.
دقیقه ۶۷: پاس پشت محوطه جریمه علیپور برای ربیع خواه با ضربه آرام این بازیکن اولین ضربه به چارچوب پرسپولیس را شکل داد که دروازه بان به راحتی توپ را از آن خود کرد.
دقیقه ۷۲: حضور احمد نوراللهی باعث شد تا اولین موقعیت جدی این بازی روی حرکت این بازیکن شکل بگیرد. پاس امیری به نوراللهی با ضربه فنی نوراللهی با دفع گلر نسف و برخورد به تیرک یک کرنر به سود این تیم شکل داد.
دقیقه ۸۰: حرکت تکنیکی نوراللهی و پاس مناسب به علیپور اینبار با ضرب تکضرب مهاجم سرخپوش در اختیار گلر نسف قرار گرفت.
دقیقه ۸۴: کمال‌الدین کامیابی‌نیا در موقعیت ضدحمله زمانی که متوجه شد گلر حریف از دروازه فاصله دارد، ضربه فنی اش را نواخت که گلر آن را راهی کرنر کرد.
دقیقه ۸۷: علیپور در محوطه جریمه توسط مدافع نسف قارشی شارژ شد که داور در میان اعتراض این بازیکن اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
دقیقه ۸۸: ضربه پشت محوطه جریمه احمد نوراللهی درست به جایی رفت که گلر نسف انتظارش را می‌کشید و البته با دفع ناقص او همراه شد.

شرح بازی

در شرایطی که تصور می‌شد شاگردان برانکو کار سختی در زمین حریف پیش رو داشته باشند، تدابیر تاکتیکی برانکو باعث شد تا نسف قارشی نتواند موقعیت جدی روی دروازه بیرانوند شکل دهد و نیمه اول این دیدار بدون شکل‌گیری گل خاتمه یابد.
برانکو اینبار با در اختیار داشتن بیشتر نفراتش، ترکیب تدافعی‌تری را در غیاب شجاع خلیل زاده را در زمین حاضر کرد و توانست حملات حریف را ناکام بگذارد.
در فاز تهاجمی هم اختیار عمل در دستور کار احمدزاده و امیری بود تا با حملات خود روی دروازه حریف موقعیت‌سازی کنند و چندین نوبت نیز به فرصت نصفه و نیمه دست یافتند.
با این حال هر دو تیم در نیمه اول نتوانستند به دروازه یکدیگر دست یابند تا تساوی بدون گل در ۴۵ دقیقه شکل گیرد؛ نتیجه‌ای که تا به اینجا به سود سرخپوشان بوده است.
نسف قارشی که دو دیدار قبلی خود در استادیوم مرکزی تاشکند را برابر السد و الوصل به سود خود خاتمه داده بود، اینبار نتوانست برابر تدابیر تاکتیکی برانکو موفق عمل کند و در نهایت با تساوی خانگی شانس صعودش را از دست داد. آنها نه در نیمه اول و نه در وقت دوم از ایجاد موقعیت روی دروازه پرسپولیس عاجز بودند و در نهایت این شاگردان برانکو بودند که بازی را در نیمه دوم بهتر ادامه دادند و توانستند چند موقعیت شکل دهند. احمد نوراللهی، فرشاد احمدزاده و علیپور در چند صحنه موقعیت خوبی روی دروازه نماینده ازبکستان شکل دادند که در دستیابی به گل ناکام ماندند.

برترین بازیکن

فرشاد احمدزاده روز خوبی در خط میانی پرسپولیس داشت و تنها بازیکنی بود که با میل به هجوم خود بارها قصد دروازه نسف قارشی را کرد و با دریبل‌های موفقش حریف را به چالش کشید. در روزی که تدابیر دفاعی برانکو برای دستیابی به تک امتیاز بازی و صعود به مرحله بعدی نقش اصلی را در عملکرد بازیکنان داشت و تمامی آنها به خوبی فرامین سرمربی را در زمین اجرا کردند باید به خط دفاعی و هافبک‌های پرسپولیس نیز نمره قبولی داد که فرصت کوچکترین موقعیتی به حریف را ندادند و نسف قارشی به تیم بی‌آزار ‌این بازی تبدیل شد.

اتفاق ویژه

پرسپولیس بعد از اینکه قهرمانی خود در این فصل را تا حدودی زیادی محتمل کرد، در لیگ قهرمانان آسیا نیز توانست در فاصله یک بازی به پایان مرحله گروهی صعود خود را نهایی کرد. آنها اکنون با ۱۰ امتیاز تنها به دنبال صدرنشینی در بازی پایانی خواهند بود در صورت پیروزی مقابل السد با هر نتیجه‌ای به آن دست خواهند یافت.


حواشی:
حدود ۱۰۰ هوادار پرسپولیس مجوز حضور روی سکوها را به دست آورده‌اند.
بازیکنان اصلی پرسپولیس به شدت مورد تشویق هواداران روی سکوها قرار گرفتند.


نکات ویژه:
پرسپولیس بازی رفت را با سه گل با سود خود خاتمه داده است.
بیرانوند در‌ دو بازی اخیر این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گلی دریافت نکرده است.
نسف قارشی هر دو دیدار قبلی خانگی خود را با برتری خاتمه داده است.
علی علیپور با سه گل زده برترین گلزن این جدال محسوب می‌شود که در بازی رفت نیز دو گل به نام خود ثبت کرده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: