تعداد بازدید : ۱۳۱
|
کد خبر : ۲۲۲
بودجه نگهداری راهها:
بودجه سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده ای، سازمانی که مسئولیت "حفظ، نگهداری و حتی اصلاح نقاط پرحادثه‌ جاده ای کشور" را بر عهده دارد، در لایحه بودجه سال آینده 17% کاهش نشان می دهد.
۱۹:۵۴ - ۱۱ دی ۱۳۹۷

دکتر جواد نوفرستی مدیرعامل انجمن جامعه ایمن کشوردر گفتگو با خبرنگار ملل نیوز گفت، بودجه سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده ای، سازمانی که مسئولیت "حفظ، نگهداری و حتی اصلاح نقاط پرحادثه‌ جاده ای کشور" را بر عهده دارد، در لایحه بودجه سال آینده 17% کاهش نشان می دهد.
بودجه این سازمان در لایحه سال آینده، هزار و 692 میلیارد و 454 میلیون تومان است که نسبت به لایحه بودجه امسال با 2 هزار و 40 میلیارد تومان 17.03 درصد کاهش یافته است.

تحلیل و نتیجه گیری:
نکند پذیرفته ایم و رضایت داده ایم که حوادث ترافیکی و درنتیجه آمار قربانیان، مصدومین و معلولین در  حوادث_رانندگی در جاده ها افزایش یابد؟

 حق حیات و سلامت اولین بندهای منشور حقوق شهروندی و استیفای آن، وظیفه قوای سه گانه (مقننه، مجریه و قضائیه) است. مطالبه گر باشیم.
ایمن سازی 3400 نقطه حادثه خیز جاده_ای را  مطالبه کنیم.

پ.ن: صرفنظر از ردیف بودجه های جاری، قانون درباره تخصیص منابع عظیم جرایم رانندگی چه می گوید؟ (3 تا 4 هزار میلیارد تومان در سال،  مستقل_از_صادرات_نفت_یا_تحریم!)
در سالهای اخیر، در عمل چگونه عمل شده است؟

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: