تعداد بازدید : ۷۵۱
|
کد خبر : ۲۶۵
ملل نیوز ؛ معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: نقش زنان روستایی محدود به کشاورزی نیست بلکه آنها عوامل اصلی تاب آوری، تغییر و بهبود شرایط هستند بنابراین سرمایه‌گذاری برای آموزش آنها مهم و اثربخش است.
۲۲:۴۰ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸

معصومه ابتکار روز سه شنبه در همایش ملی صندوق‌های خرد محلی که به مناسبت روز جهانی زن روستایی در مجموعه تلاش با همت وزارت جهادکشاورزی و صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، افزود: دولت تدبیر امید به توسعه روستایی توجه ویژه‌ای داشته است و امروز نتیجه آن هم‌افزایی دستگاه‌ها است. 

وی تاکید کرد: دولت به موضوع زنان و ارتقای وضعیت و رفع تبعیض‌ها توجه داشته است و براین اساس شاهد تحولات چشمگیری بودیم. 

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: روستاها در زمینه فرهنگی، اقتصادی و صنایع دستی فرصت فوق‌العاده‌ای برای بوم‌گردی و گردشگری بوجود آوردند. 

ابتکار گفت: درصدد هستیم بحث بازار و شبکه‌سازی روستاها را با همکاری وزارت ارتباطات ایجاد کرده و بازاریابی اینترنتی و خدمات را برای روستاها فراهم کنیم. 

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ایجاد یک هزار صندوق گفت: حفاظت از محیط‌زیست و تنوع‌زیستی و گیاهان دارویی به هم گره خورده است و در تفاهم‌نامه‌ای که امضا شد به این امر توجه کردیم . 

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد : باید توسعه کمی روستاها مورد توجه قرار گیرد و هر زن روستایی به یک صندوق دسترسی داشته باشد . 

ابتکار گفت: دلیل موفقیت صندوق‌های خرد محلی این است که با سرمایه مردم و با توجه به مناسبات، فرهنگ و ضرورت‌هایی منطقه ایجاد شده اند بنابراین باید این الگو بسط داده شده و زمینه‌های لازم فراهم شود و این جهت‌گیری است که دولت دنبال می‌کند.

امروز در همایش صندوق های خرد محلی که با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت و رئیس هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید و مسئولان جهاد کشاورزی برگزار شد، تفاهم‌نامه ایجاد ۱۰۰۰ صندوق اعتباری خرد محلی در ۱۰۰۰ روستا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید امضا شد.

ربیعی در این همایش درباره نرخ بیکاری کل کشور، اقدامات دولت در روستاها و همچنین حذف یارانه پردرآمدها سخن گفت.

سخنگوی دولت گفت: حذف یارانه پردرآمدها هر ماه انجام می‌شود اما حذف یارانه طبقه متوسط جزو برنامه‌های ما نیست.

« اصغر نوراله‌زاده» مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز در این همایش گفت: هم اکنون ١٨٠٠ صندوق خرد ایجاد شده و ٨٠ میلیارد تومان به ۶٠ هزار عضو این صندوق تسهیلات اعطا شده است. 

وی در سخنان خود، اضافه کرد: تا سال ٩۶ تنها ۶٠٠ صندوق خرد محلی در کشور وجود داشت و هم اکنون به ١٨٠٠ صندوق رسیده است. 

هدف از راه اندازی صندوق های خرد محلی، ساختاری برای توسعه روستا، ارتقاء سطح معیشت روستاییان و بهبود کسب و کارهای روستایی با تمرکز بر توانمندسازی زنان روستایی است.

 

منبع: ایرنا
این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: