تعداد بازدید : ۲۹۶
|
کد خبر : ۳۲
ملل نیوز گزارش می دهد:
خبرگزاری میزان- فرمانده بسیج قوه قضائیه در همایش بررسی ابعاد حقوقی و اقتصادی، اقتصاد مقاومتی بررسی ساختار قوانین، بررسی ساختار تشکیلات قوه قضایی از منظر اقتصاد مقاومتی و آموزش و توانمندی قضات را از موضوعات مهم این حوزه عنوان کرد.
۱۱:۲۸ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان همایش بررسی ابعاد حقوقی و اقتصادی، اقتصاد مقاومتی امروز در ساختمان قوه قضائیه با حضور دکتر صارمی فرمانده بسیج قوه قضاییه، جمعی از مسئولین ارشد فعال در حوزه حقوقی و اساتید برگزار شد.

فرمانده بسیج قوه قضائیه در این همایش ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: این همایش یک همایش علمی، پژوهشی است که تلاش شده با استاندارد‌های معمول برگزار شود که مهم‌ترین هدف آن پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی از منظر حقوقی است.

صارمی با اشاره به اینکه این همایش کار مشترکی از مرکز بسیج وزارت نفت و قوه قضائیه است گفت: در خصوص موضوعات این همایش جلسات متعددی را با اندیشمندان و قضات و فرهنگیان عرصه اقتصاد برگزار کردیم و چه از نظر حقوقی و اقتصادی موضوعات متعددی قابل طرح و بررسی وجود دارد، اما در این همایش مجال رسیدگی به آن‌ها نیست که سعی کردیم به اولویت‌ها بپردازیم.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس این اولویت‌ها سه محور از ابعاد حقوقی و سه محور از ابعاد اقتصادی مورد نظر قرار گرفت که بررسی ساختار قوانین، بررسی ساختار تشکیلات قوه قضایی از منظر اقتصاد مقاومتی و آموزش و توانمندی قضات در عرصه اقتصاد مقاومتی از محور‌های بعد حقوقی این همایش است.

فرمانده بسیج قوه قضائیه اشاره کرد: یکی از موضوعات مورد بررسی این است که آیا قوانین موجود برای عرصه اقتصادی مناسب است و آیا قضات کشور آمادگی لازم را برای بررسی پرونده‌های متعددی که روز به روز تغییر می‌کند دارند.

صارمی در ادامه به ابعاد اقتصادی همایش اشاره کرد و گفت: توانمندسازی نیروی انسانی، مفهوم‌شناسی نظرات اقتصاد مقاومتی و استراتژی منابع انسانی از دیگر مقوله‌های این همایش یک روزه است.

وی با اشاره به اینکه براساس محورها، سه کارگاه در این همایش برگزار خواهد شد گفت: تفاوت همایش بررسی ابعاد حقوقی و اقتصادی، اقتصاد مقاومتی این است که ما سخنران نداریم و همه شرکت‌کنندگان از فرهیختگان و صاحب‌نظران عرصه اقتصادی هستند که نظرات تک‌تک شما قابل استفاده است.

فرمانده بسیج قوه قضائیه با بیان اینکه موضوعات این همایش به‌صورت گفت‌وگو محور بین شرکت‌کنندگان و سخنرانان است ادامه داد: همه کارگروه‌ها در پایان چکیده موضوعات را مورد بررسی قرار می‌دهند و پنلی نیز خواهیم داشت که در نهایت از نتیجه این همایش کتابی منتشر می‌شود و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

صارمی بیان کرد: این همایش نقطه آغازین است و ما نهال نوپایی هستیم و ایراداتی خواهد بود امید است با حضور پرشور و جدی خود در این کارگروه‌ها بر غنای مطالب بیفزاییم.

وی در پایان گفت: تلاش شده است در دعوت از مهمانان به تجارب و تخصص مورد توجه باشد و تلاش می‌کنیم این تجارب ارزشمند به روی کاغذ بیاید و برای مسئولین عالی نظام در قوه قضائیه و سایر قوا منشأ اثر و برکت باشد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: