تعداد بازدید : ۶۶۸
|
کد خبر : ۴۴۶
آقای لاریجانی برای نمایندگان کلاس آموزش نحوه بیان تذکر‌آیین نامه و اخطار قانون اساسی بگذارید تا نمایندگان بدانند چه کار باید بکنند. نماینده مجلس باید در گفتار و اندیشه خود متانت و ارزش داشته باشد
۲۱:۰۱ - ۰۴ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ملل نیوز ؛ نمایندگان مجلس در خصوص نحوه اداره مجلس در مورد بیان تذکر و اخطار به شدت منتقدند و بارها نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

با نزدیک شدن انتخابات مجلس برخی نمایندگان مجلس بر طبل تبلیغاتی خود می کوبند و با ادبیات سخیف و خارج از عرف که وکالت مردم را بعهده دارد به سخنرانی احساسی و هیجانی می پردازند . 

برخی نمایندگان عامل تحریک دشمنان کشور هستند ! براحتی به رای مردم در انتخاب رئیس جمهور توهین می نمایند و حتی دهن کجی به اهداف نظام و انقلاب دارند که سوژه خبری شبکه های معاند و ضد انقلاب می شوند .

این سئوال پیش می آید برخی از آنها چه سوابق انقلابی و سیاسی دارند که مایه از رهبری ، انقلاب و نظام می گذارند ؟ آیا به رهنمودهای رهبری عمل نموده اند و در شفافیت و عملکرد خود موفق بودند ؟!

افزایش قیمت بنزین با اطلاع نمایندگان مجلس بوده است و این سر و صدای برخی از آنها فقط برای جذب رای است 

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفتگو با روزنامه همشهری گفت : یک مجوز قبلی از سوی مجلس برای دولت وجود داشت؛ یعنی هم قانون برنامه توسعه ششم ماده 39 و هم قانون هدفمندی یارانه‌ها هر دو مجوز افزایش را به دولت داده بودند، منتهی دولت به‌علت اهمیت و پیش‌بینی آثار گسترده این تصمیم مصر بود که تمام ارکان نظام باید همراه باشند، موافق باشند و باید اجمالا اجماع به‌وجود بیاید. دولت برای همین ترجیح داد که همه این هماهنگی‌ها را با سران قوای سه‌گانه انجام بدهد. برخلاف آنچه می‌گویند سایر نمایندگان اطلاع نداشتند، عده‌ای از نمایندگان مجلس نیز در شورا حضور داشتند و آنچنان که به من توضیح داده شده، در جلساتی در مجمع نیز این قضیه مطرح شده بود.

مقام معظم رهبری گفتند : این افراد بجای آنکه سیاست خود را «دینی» کنند، برای رسیدن به اهداف پَست و حقیر سیاسی، دین خود را با سیاسی کاری همراه کرده اند.
این افراد، بی ملاحظه و بدون در نظر گرفتن خدا و دین و انصاف، در جهت اهداف دشمن سخن می گویند و به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان، دشمن را شاد می کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند و علیه کشور سخن بگویند بلکه باید پاسخگو باشند، ضمن آنکه مردم آگاه هستند و اینگونه رفتارها در آنان تأثیرگذار نخواهد بود.

به گزارش ملل نیوز ؛ مردم افرادی را انتخاب کنند که اهل برنامه و فکر باشند و برای اعتلای نظام تلاش کنند، نماینده‌ای که واقعا دلسوز دین و نظام باشد و این دو امر را بر سلایق شخصی و حزبی خود ترجیح دهد، باید به مجلس راه پیدا کند.

شورای نگهبان دقت مضاعفی را نسبت به اشخاصی که کاندیدای انتخابات شده‌اند، داشته باشند و امیدواریم مسئولان براساس تقوا و عدالت خود برای ضایع نشدن حق مردم تلاش کنند.


نماینده ای که با توهین در مجامع عمومی سخن بگوید شایسته نمایندگی مردم نیست

نماینده ای که انتخاب می شود تا در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد باید امانتدار، با تقوا و امین باشد و نباید بر اساس منافع شخصی و حفظ قدرت و جایگاه خود و طرفداری از جناح سیاسی خاص تصمیم بگیرد و عمل کند.

نماینده مجلس باید در گفتار و اندیشه خود متانت و ارزش داشته باشد و انتظار از مردم این است که افرادی را انتخاب کنند که از جهت علمی، دینی و بینش سیاسی برجستگی داشته باشند.

گفتار نمایندگان نشانه میزان تقوا و کارآمدی و اخلاق آنان است و نماینده ای که با توهین و بددهنی در مجامع عمومی سخن گفته می‌شود، شایسته نمایندگی مردم نیست چرا که نمایندگان عصاره ملت هستند و باید بگونه ای سخن بگویند که مردم به انتخابشان افتخار کنند و گفتار منطقی، معقول توأم با ادب و متانت و حفظ حریم افراد باید در افرادی که انتخاب می‌کنیم مشهود باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: