تعداد بازدید : ۶۷۶
|
کد خبر : ۴۵۲
بهنام ادیبی رئیس شورای شهر بندر امام (ره)؛به شادگان دو برابر بندر امام پرداخت می‌شود / نماینده شادگان مقتدر و پر قدرت از نماینده ماهشهر ! / بر سر این حوزه چه می گذرد که نماینده آن ذوب شده یک جناح شده و غافل از حوزه انتخابیه ماهشهر ؟!
۱۶:۴۴ - ۰۷ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ملل نیوز ؛ بهنام ادیبی در گفتگو با ایلنا ضمن انتقاد شدید از نحوه توزیع حق آلایندگی شرکت پتروشیمی بندر امام، گفت: در این ماه از ۴۰ میلیارد تومان حق آلایندگی که این شرکت پرداخت نموده است، ۱۳میلیارد به شادگان و ۷ میلیارد تومان به بندر امام اختصاص داده شد. این در حالی است که شادگان حدود ۵۰ کیلومتر از بندر امام فاصله دارد و طبیعتاً اگر هم از آلودگی این صنایع متضرر باشد، بسیار اندک است، با این‌ وجود، حدود دو برابر شهری حق آلایندگی می‌گیرد که چسبیده به این صنایع بوده و طبیعتاً از آلایندگی و خطرات احتمالی که در صنعت پتروشیمی ذاتی است، متأثر می‌باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی، افزود: چطور می‌شود بندر ماهشهر مانند بندر امام خمینی که در مجاورت و ارتباط مستقیم با آلودگی‌های ایجادشده توسط این صنایع می‌باشد، فقط ۱۴ میلیارد تومان دریافت می‌کند ولی شهر شادگان با این فاصله زیاد، ۱۳میلیارد؟

به گزارش ملل نیوز ؛ عوارض آلایندگی از سال 1394 با پیگیری حبیب آقاجری نماینده مجلس دوره نهم صورت گرفت .  در قانون مالیات ماده 38 آمده است : عوارض آلایندگی در داخل حریم شهرها به حساب شهرداری محل استقرار واحد تولیدی و در خارج از حریم شهرها به حساب تمرکز وجوه موضوع تبصره(2)ماده(39) واریز می شود، تا بین دهیاریهای همان شهرستان توزیع گردد.

همانطور که قانونگذار تعیین نموده است عوارض آلایندگی پتروشیمی ها در حریم بندر امام خمینی بحساب شهرداری و خارج از حریم بندر امام (ره) بحساب دهیاری های دیگر شهرها باید واریز شود .  

حوزه انتخابیه بندر امام خمینی ، ماهشهر و چمران با جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر و حوزه انتخابیه شادگان با جمعیتی بالغ بر 250 هزار نفر می باشد که شادگان از صنایع پتروشیمی حدود 60 کیلومتر فاصله دارد . این روزها نماینده ماهشهر ذوب شده یک جناح خاص سیاسی شده است و از احیای حق و حقوق مردم حوزه انتخابیه اش عاجز و غافل است !

برای مردم این سئوال پیش آمده است که نماینده ماهشهر در کمیسیون انرژی آیا نگاه قومیتی به وزیر نفت متولد کرمانشاه دارد که هیچگاه از او سئوالی ندارد یا بخاطر هزینه های جانبی مثل پروازهای داخلی و خارج از کشور ( هلند - هند و ... ) که نمی تواند پیگیر حقوق موکلینش را داشته باشد ؟!

انتظار میرود که نماینده مردم که وکالت آنها را بعهده گرفته است و بعنوان ناظر بر قانون است بجای پرداختن به مسائل جناحی و سیاسی کشور ، از وزیر نفت ، استاندار و فرماندار پیگیر حقوق از دست رفته مردمان حوزه انتخابیه اش باشد .     

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: