تعداد بازدید : ۷۹۲
|
کد خبر : ۴۵۴
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از جمع آوری ۶۰ امضا برای بررسی خارج از نوبت لایحه تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها خبر داد و گفت: در تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ها پس از ۲۰ سال مصمم هستیم .
۱۰:۲۴ - ۰۸ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ملل نیوز به نقل از خانه ملت ؛ امیر خجسته،گفت: با پیگیری های چند ساله و عزم مجلس تبدیل وضعیت استخدام ۳۵۰ هزار نیروی غیررسمی شهرداری‌ها پس از ۲۰ سال بلاتکلیفی تعیین تکلیف می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح قانون اداری و استخدامی کارکنان شهرداری‌های سراسر کشور، افزود: کلیات لایحه استخدام شهرداری‌ها در کمیسیون اجتماعی تصویب اما با توجه به اینکه روند ارسال آن به صحن زمان زیادی میبرد با جمع آوری شصت امضا و ارائه به هیئت رئیسه خواستیم تا این موضوع به صورت خارج از نوبت و سریعا در مجلس مطرح شود.

وی با یادآوری اینکه وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری های همدان و شهرستان های استان همدان در کنار 350 هزار نیروی شهرداری با اجرای این لایحه استخدام شهرداری‌ها تعیین تکلیف می شود، تصریح کرد: کارکنان شهرداری‌ها در 5 گروه بر اساس نوع کار و تحصیلات مربوطه و میزان همکاری با شهرداری تقسیم بندی می شوند. 

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس دهم، ادامه داد: وضعیت استخدامی کارکنان سال های سال بلاتکلیف مانده و تبدیل وضعیت نشده‌اند که این کارکنان با اجرای لایحه تبدیل به قرارداد پیمانی شده و امیدوارم با ارسال هر چه سریعتر این موضوع به صحن و عزم نمایندگان مجلس برای به سرانجام رسانیدن آن شاهد تغییر و تحول و تحقق عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد و امنیت شغلی کارکنان باشیم./

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: