تعداد بازدید : ۲۲۷
|
کد خبر : ۴۵۶
دقایقی پیش دو زمین لرزه به فاصله کمتر از ده دقیقه با شدت 4.9 و 3.7 ریشتر شهرستان ایذه را شدید لرزاند/ 2 مهر 1398 سه زمین لرزه ایذه را لرزاند .
۲۱:۳۹ - ۰۸ آذر ۱۳۹۸

 به گزارش ملل نیوز ؛ دقایقی پیش زمین لرزه ای با بزرگی 4.9 ریشتر  و 3.7 ریشتر  شهرستان ایذه را لرزاند.

شدت این زمین لرزه ها به حدی بود که شهروندان را برای فرار از آسیب دیدگی احتمالی به خیابان و خارج از منازل کشاند.

دو پس لرزه نیز در پی آن نیز در شهرستان به وقوع پیوست که هنوز اطلاعاتی در مورد شدت آن در دست نیست.

هنوز از خرابی‌ها و خسارات احتمالی این زلزله گزارشی اعلام نشده است.


به گزارش ملل نیوز ، شبكه‌هاي لرزه‌نگاري مرکز لرزه‌نگاری کشوری در آبانماه 1398، تعداد نزديك به 1520 زمین‌لرزه رخ داده در ايران و نواحي مرزي را ثبت و تعيين محل كرده‌اند.

هشدار دبیر کارگروه ملی مخاطرات درخصوص زمین‌لرزه‌های پیاپی در ایذه

مهرماه 1398 - دبیر "کارگروه ملی مخاطرات" در گفتگو با ایسنا با اشاره به زلزله‌های ماه‌های اخیر استان خوزستان و فوج لرزه‌های شهر ایذه گفت: برآوردهای ما نشان از ناهنجاری‌های تکتوتیکی دارد و در حالی احتمال زلزله‌های بزرگتر در این منطقه وجود دارد که عمده سازه‌ها به ویژه در مناطق روستایی فاقد اسکلت هستند. 

دکتر علی بیت‌اللهی تصریح کرد : که در این منطقه ناهنجاری تکتونیکی رخ داد و احتمال رخداد زلزله‌های بزرگتر در آن وجود دارد.گسلی که از اهواز تا کرمانشاه کشیده شده است .

بیت اللهی با اشاره به مطالعات انجام شده در زلزله‌های اخیر یادآور شد: از حدود یک سال قبل به طور متناوب چندین زمین لرزه در محدوده “اردل” استان کهگیلویه و بویر احمد، ایذه و مسجد سلیمان به سمت اهواز با بزرگای بیشتر از ۴ رخ داده است و از نطر من با این رخدادها، احتمال وجود ناهنجاری‌های تکتونیکی وجود دارد و احتمال می‌رود با یک زلزله بزرگ همراه باشد.

وی اضافه کرد: بر این اساس به مسوولان به ویژه بنیاد مسکن پیشنهاد می‌شود نسبت به سازه‌های خشت و گلی در این منطقه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: