تعداد بازدید : ۸۱۹
|
کد خبر : ۴۸۷
زباله‌های بیمارستانی همان کابوس کثیفی است که ساکنان شهر‌ها هر شب و هرروز می‌بینند. کابوسی که دیر یا زود ممکن است انسان‌ها و محیط‌ زیست را به خواب ابدی فرابخواند.
۱۵:۴۷ - ۳۰ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ملل نیوز ؛ هرچند جهان توسعه‌یافته «زباله» را با نام «طلای کثیف» می‌شناسد، اما همچنان برخی زباله‌ها حساب‌شان جداست و نباید قاطی طلا‌های کثیف شوند، چون آن‌ها را کثیف می‌کنند، آن‌قدر کثیف که دیگر نمی‌توان اسم‌شان را طلا گذاشت: پسماند‌های بیمارستانی یا زباله‌های عفونی.

تولیدکننده اصلی این زباله‌ها بیمارستان‌ها، کلینیک‌های پزشکی، آزمایشگاه‌ها و حتی مطب‌های پزشکی هستند. پسماند‌های بیمارستانی جزو خطرناک‌ترین پسماند‌ها شناخته می‌شوند که در صورت بروز هرگونه اختلال در روند جمع‌آوری و دفع این پسماندها، ممکن است یک معضل جدی بهداشتی در شهر به وجود بیاید.

به گزارش ملل نیوز ؛ وضعیت بندر امام در مورد زباله‌های بیمارستانی، مشتی نمونه خروار است، که هر مدت در گوشه و کنار شهر صحنه های از زباله های عفونی منتشر می شود و احشام هم از این زباله ها بعنوان خوراک تغذیه می کنند ! مسئولان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط‌زیست هنوز پاسخگوی این وضعیت نبودند و مشخص نیست اگر گوشت گوسفندانی که از این زباله ها تغذیه می شوند به بازار وارد شود چه کسی جوابگوست ؟ مسئولان باید هرچه زودتر بیمارستان‌ها را خلع سلاح کنند و جوابگو باشنذ .

روز گذشته با حجم بالایی از زباله های عفونی در ابتدای جایگاه دفع زباله مواجه شدیم که بعد از بررسی ها مشخص شد مربوط به بیمارستان راه زینب (س) می باشد . 
انتظار میرود که مسئولین بهداشت و درمان استان و دانشکده علوم پزشکی پاسخگو باشند و خاطیان را به تخلفات اداری معرفی نمایند .  
ytej_2.jpgjmzl_3.jpgtntm_7cbf6818-c26d-42b6-83c0-4954e1ff1541.jpg

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: