تعداد بازدید : ۵۹۴
|
کد خبر : ۴۸۸
ما پاسدار و میراث دار فرهنگی چند هزار ساله از آداب و آیین هایی هستیم که در گذر زمان و در پیوند با دین مبین اسلام و طی یک تعامل فرهنگی نقش باورهای نیکو را باز تعریف نموده ایم.
۱۷:۰۵ - ۳۰ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ملل نیوز ، بخشدار بندر امام خمینی (ره) بمناسبت شب یلدا پیامی صادر نمود که بدین شرح می باشد : 

به نام خدا
یلدا، نیک می داند که امید به دیدار صبح و ظفر چه اصالتی دارد. یلدا خوب می داند راز دل شب زنده داران عاشق را.
یلدا می داند در پیروزی نور بر تاریکی چه حکمتی نهفته است؛ چیرگی امید بر نومیدی و پایان سلطه ی تاریکی بر کوی پرتردد زندگی.

یلدا مژده رسیدن دوباره ی بهار و دمیدن خورشید در طولانی ترین شب زمین را ندا می دهد.
فرصت بخواهیم از عشق، از زندگی، از خالق. فرصت بخواهیم که در تک تک آینه های زمین، تجربه ها را به عبرت عاریت بگیریم. فرصت بخواهیم که باشیم و صلح در ما باشد و خورشید بی وقفه بر ما بتابد. به استقبال سپیده ی فردا، نام های یکدیگر را در شب نشینی شعف با مهر صدا بزنیم.

نیکو کرداران و نیک اندیشان؛
ما پاسدار و میراث دار فرهنگی چند هزار ساله از آداب و آیین هایی هستیم که در گذر زمان و در پیوند با دین مبین اسلام و طی یک تعامل فرهنگی نقش باورهای نیکو را باز تعریف نموده ایم. ادبیات، فرهنگ و هنر ایران زمین سرشار از نمادها و استعاره هایی است که نبرد حق و باطل، تاریکی و روشنایی را به تصویر می کشد‌؛ شب های ظلمانی و کولاک باد و برف و باران همه دشنه های اهریمنی است بر پهلوی ملتی که در تاریخ، به صلح و مهر و دوستی تکیه داشته اند و نیک پیداست که امروز نیز ایران ما، این مادر درد کشیده ی تاریخ، مورد جفای اهریمنان کوردلی است که از جای جای جهان با تابو و تحریم و تبلیغات به نبردی نابرابر آمده اند و تنها امید و اتحاد ملت بزرگ ایران می تواند شب سیاه خفاشان و کوردلان را به سلامت به صبح سعادت برساند. آیین های ملی و مذهبی نقاط ثقل این اتحادند تا مردم فهیم و گرانمایه، شادی و لبخند را در شهر توزیع کنند.

شب یلدا بلندترین شب سال را به شما مردم عزیز، نجیب، میهمان نواز و ارجمند بندر امام خمینی (ره) تبریک و شادباش عرض می نمایم.

شادی هایتان آفتابی و آسمان دلتان صاف و پر مهر باد.

ایام عزت مستدام

حجت اله خسروی
بخشدار بندر امام خمینی (ره)
یلدای ۹۸ خورشیدی

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: