تعداد بازدید : ۴۹۷
|
کد خبر : ۵۰۰
روسیه
سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید توسعه زرادخانه اتمی آمریکا خطر استفاده از آن را افزایش می‌دهد
۰۰:۴۰ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

ماریا زاخارووا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه روز جمعه ۶ مارس در یک کنفرانس خبری از به روز کردن سلاح‌های اتمی آمریکا سخن گفت. خانم زاخارووا در این خصوص گفت: «آمریکا نه تنها در حال به روز رسانی تسلیحات اتمی خود است که حتی به دنبال مجهز کردن آنها به توانمندی‌های پیشرفته‌ای است که احتمال استفاده آنها را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد.»

او در ادامه صحبت‌هایش با ابراز نگرانی از اقدامات آمریکا در خصوص تسلیحات اتمی‌اش تاکید کرد چنین گام‌هایی می‌تواند احتمال استفاده از سلاح‌های اتمی را بیشتر از قبل کند.

زاخارووا در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: «آمریکا با این ادعا که روسیه و چین تهدیدات خارجی هستند، به اقدامات خود در خصوص توسعه تسلیحات هسته‌ای مشروعیت می‌بخشد. به نظر می‌رسد ایالات متحده رویارویی هسته‌ای را به عنوان یک گزینه سیاسی در دستور کار خود قرار داده است که می‌تواند اقدامی خطرناک با عواقبی نگران کننده برای جهان باشد.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین افزود: «نگرانی‌های جدی در حوزه حرکت آمریکا به سوی توسعه سلاح‌های کوتاه‌برد وجود دارد. این تسلیحات شامل توسعه و استقرار تسلیحاتی است که برای خودروهای ابزارآلات اتمی طراحی می‌شوند.»

زاخارووا در ادامه مدعی شد: «انباشت تسلیحات بدون پایبندی به قانون و محدودیت تنها به تنش‌آمیز‌تر شدن اوضاع منتج می‌شود. ما بار دیگر از واشنگتن می‌خواهیم به سیاست کنترل تسلیحاتی باز گردد.»

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: