تعداد بازدید : ۵۳۵
|
کد خبر : ۵۰۸
اروپا
رسانه‌های اروپایی همچنان به ابعاد اجتماعی و اقتصادی گسترده شیوع ویروس کرونا در اتحادیه اروپا پرداخته‌اند و از بی‌توجهی بروکسل به درخواست کمک ایتالیا به‌عنوان کانون شیوع ویروس کرونا در اروپا خبر می‌دهند.
۰۱:۰۵ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل ملل نیوز، اخبار شیوع ویروس کرونا در اروپا و تأثیرات اجتماعی و اقتصادی آن لحظه به لحظه ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد.

در پی شیوع ویروس کرونا شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان تعداد بیشتری از پروازهای خود را لغو کرده است. این شرکت هواپیمایی روز جمعه اعلام کرد که طی هفته‌های آینده ظرفیت پروازها باید تا 50 درصد کاهش یابد.

در این میان زودتیرول ایتالیا درباره اقدام آلمان درباره اعلام این منطقه به‌عنوان منطقه خطر کرونا ابراز ناراحتی کرده و آن را قابل درک ندانسته است.

همچنین رسانه‌ها گزارش می‌دهند که به‌دلیل یک حمله با انگیزه‌های نژادپرستانه به یک دانشجوی 23ساله سنگاپوری در انگلیس، پلیس لندن دو جوان را موقتاً دستگیر کرده است. این دانشجو می‌گوید که افراد مهاجم خطاب به وی می‌گفته‌اند: ما ویروس کرونا را در کشورمان نمی‌خواهیم.

بر اساس آمارهای رسمی شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه به 577 نفر افزایش پیدا کرده و در عرض 1 روز 154 نفر بیشتر شده است. شمار افراد فوت‌شده بر اثر این ویروس هم از 7 نفر به 9 نفر افزایش پیدا کرده است.

در این میان رسانه‌ها گزارش می‌دهند که درخواست کمک ایتالیا برای مبارزه با کرونا تا به حال از طرف کشورهای اروپایی نشنیده گرفته شده است. به‌نوشته پولیتیکو دلیل این بی‌توجهی کشورهای اروپایی به درخواست ایتالیا این است که آن‌ها می‌ترسند خود به تجهیزات و ماسک برای شهروندان و مسئولان کشورشان نیاز داشته باشند. ایتالیا از نهادهای اروپایی درخواست ماسک برای مقابله با این بیماری را کرده بود.

همچنین رسانه‌های آلمانی خبر می‌دهند که در جریان شیوع ویروس کرونا ضدعفونی‌کننده‌ها و ماسک‌ها از بسیاری درمانگاه‌های برلین به سرقت می‌رود. بر اساس اطلاعات یک مؤسسه خیریه حتی برخی تجهیزات از کلینیک‌های کودکان سرطانی دزدیده می‌شود.

وزارت امور خارجه آلمان هم در پی شیوع ویروس کرونا از شهروندان خود خواست که از سفرهای غیرضروری به منطقه زودتیرول در شمال ایتالیا بپرهیزند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان روز جمعه اعلام کرد که این وزارتخانه تذکرات به شهروندان برای سفر به ایتالیا را گسترش داده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: