تعداد بازدید : ۴۰۵
|
کد خبر : ۵۱۸
کشتی
مسئول روابط بین المللی فدراسیون کشتی ارمنستان گفت: بهتر است برای آنکه بهانه‌ای دست میزبان بعدی مسابقات گزینشی نباشد، تیم‌های ایران هرچه زودتر اردوی خود را در خارج از کشور برپا کنند
۰۱:۴۸ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

علی دولتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه احتمال تعویق مسابقات گزینشی اروپایی‌ها نیز وجود دارد، اظهار داشت: اینطور که شنیده‌ام علاوه بر اینکه قرقیزستان از میزبانی مسابقات گزینشی آسیایی‌ها انصراف داده و صحبت از احتمال تعویق این رقابت‌ها وجود دارد، در مورد مسابقات گزینشی اروپایی‌ها که قرار بود چند روز قبل از رقابت‌های قرقیزستان در بوداپست مجارستان برگزار شود، هم چنین چیزی محتمل است.

وی با بیان این جمله که با وجود تاکید چندباره توماس باخ در مورد برگزاری المپیک در موعد مقرر، بعید به نظر می‌رسد تا مهار ویروس کرونا در سطح جهان، از برگزاری المپیک خبری باشد، گفت: باید این اطمینان خاطر برای دنیا وجود داشته باشد که به واسطه برگزاری المپیک، کرونا بیش از این شیوع پیدا نخواهد کرد. به همین دلیل تحلیل‌ها در ارمنستان هم به همین گونه است و من هم بعید می‌دانم بشود تا پیش از آنکه خبر کنترل کرونا در سطح جهان منتشر شود، در مورد برگزاری المپیک صحبت کرد. من فکر می‌کنم در خوشبینانه ترین حالت ممکن، المپیک با تاخیر برگزار شود. مگر می‌شود مسابقات را بدون تماشاگر برگزار کرد و یا دهکده المپیک نداشت؟ اینها همه باعث نشر بیشتر کرونا می‌شود.

این داور ایرانی الاصل کشتی ارمنستان با اشاره به وضعیت تیم‌های ملی ایران نیز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که وجود دارد، توصیه من به فدراسیون کشتی ایران این است که هر چه زودتر تیم‌های ملی آزاد و فرنگی را به خارج از کشور منتقل کنند، چون ممکن است میزبان بعدی مسابقات گزینشی آسیایی‌ها همین موضوع شیوع کرونا در ایران را بهانه و دست آویزی برای راه ندادن کشتی گیران ایرانی به کشورشان قرار دهند. تا جایی که من می‌دانم آنها دل شان به حال ما نمی‌سوزد و باید خودمان به فکر باشیم. درست است که ایرلاین‌ها پرواز ندارند و صدور ویزا و اعزام تیم به خارج از کشور بسیار سخت شده است، اما باید با رایزنی مقامات، این کار انجام شود.

دولتخواه با بیان اینکه ارمنستان می‌تواند یکی از گزینه‌های تیم ملی ایران برای برپایی اردو باشد، گفت: چندی پیش هم نامه‌ای زدیم و اعلام کردیم که آمادگی پذیرایی از تیم ملی ایران را داریم. می‌شود از طریق سفارتخانه هم به تیم کمک کرد. تیم که از طریق تبریز به مرز بیاید، از طریق فدراسیون کشتی ارمنستان هماهنگی صورت خواهد گرفت تا تیم ملی ایران به ایروان بیاید و آنجا دوره قرنطینه طی شود. بعد از آن، میزبان گزینشی اول که مشخص شد، دیگر کشور برگزار کننده آن رقابت‌ها نمی‌تواند بهانه‌ای در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق کشتی گیران ایرانی را داشته باشد چراکه آنها چند هفته‌ای در ارمنستان اردو داشته و دوره قرنطینه را طی کرده‌اند. شاید موضوع دریافت ویزای کشور میزبان مطرح شود که برای آن هم با کمک و رایزنی مقامات می‌شود فکری کرد. از ایروان به همه جا پرواز هست و به این شکل تیم‌های ملی ایران دچار مشکل برای موضوع پرواز و ممانعت میزبان از پذیرش مسافران ایران مواجه نخواهند شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: