تعداد بازدید : ۴۴۸
|
کد خبر : ۵۳۳
ایران
بر اساس اعلام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،‌ پروازهای تهران به آمستردام از روز پنج‌شنبه این هفته دوباره راه اندازی می‌شود
۱۷:۰۹ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹

به گزارش ملل نیوز به نقل از ایران ایر اعلام کرده‌اند که در پی کسب مجوزهای لازم، پرواز‌های هفتگی این شرکت از مبدا تهران به مقصد فرودگاه آمستردام و بالعکس بار دیگر پس از محدودیت‌‌های اعمال شده بواسطه بحران کرونا برقرار می‌شود.

گفته می‌شود که وزارت بهداشت ایران و سازمان هواپیمایی کشوری به شرط رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی، با برقراری مجدد این خط پروازی موافقت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، شهروندان هلند و دارندگان کارت اقامت و ویزای بلند مدت برای سفر به این کشور اجازه خواهند داشت که از پرواز یاد شده استفاده کنند.

به گزارش شرکت هواپیمایی هما همچنین شهروندان اتحادیه اروپا،‌ بریتانیا و سوئیس،‌ دیپلمات‌ها، اعضای سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های بشر دوستانه و پرسنل نظامی، دیپلمات‌هایی که از وزارت امور خارجه ایران نامه‌ای مبنی بر آغاز فعالیت در کشور هلند داشته باشند، کادر بهداشت و درمان، پرسنل بخش حمل و نقل کالا و کارگران مرزی، افرادی که به دلایل غیرمترقبه خانوادگی نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات دلایل خود را ارائه کنند و آن دسته از مسافران که مستندات لازم برای اثبات فوریت یا ماهیت بشردوستانه سفر خود را داشته باشند،‌ می توانند با پرواز تهران - آمستردام راهی هلند شوند.

پروازهای هما به آمستردام راس ساعت ۸.۴۵ صبح پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود و مسافران ترانزیت که دارای بلیط تایید شده برای مسیر دوم باشند نیز می توانند از این پرواز استفاده کنند.

دولت ایران پیش‌تر با شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در داخل و خارج کشور، کلیه پرواز‌های خارجی را متوقف کرده بود.

با این حال منابع هواپیمایی در ایران طی هفته‌های اخیر از انجام تعدادی پرواز به صورت محدود به لندن و فرانکفورت نیز خبر داده بودند. این در حالیست که پیش‌تر نیز پروازهایی ویژه به چند کشور از جمله ترکیه،‌ امارات،‌ ایتالیا، اسپانیا و هند برای بازگرداندن دانشجویان و شهروندان ایرانی مقیم این کشورها برقرار شده بود.

گفتنی است بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در جهان در پی تبعات سنگین ناشی از بحران شیوع کرونا درآستانه ورشکستگی قرار گرفته و برخی نیز برای بقا به کمک‌های ویژه دولتی محتاج شده‌اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: