تعداد بازدید : ۳۲۰
|
کد خبر : ۷۷
کنگره جهانی موبایل
کنگره جهانی موبایل MWC همایشی است که هر سال در بارسلون برگزار می شود.
۰۹:۳۳ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

به گزارش ملل نیوز کنگره جهانی موبایل دارای هشت تم اصلی است. نوآوری، بهره برداری از فن آوری هوش مصنوعی، محتوا و رسانه ها، مصرف کننده دیجیتالی، شبکه، شرکت های جدید ارائه دهنده خدمات و چهارمین انقلاب صنعتی به عنوان تم های اصلی این همایش معرفی شدند.

یورونیوز برای پرداختن به یکی از آنها با کمیسر اقتصاد و جامعه دیجیتال اتحادیه اروپا گفتگو کرده است.

از ماریا گابریل پرسیدیم با وجود بیش از هشت میلیارد شیء متصل به شبکه جهانی اینترنت که در سال ۲۰۱۷ رصد شده است چگونه می توان ایمنی این فناوری را تقویت کرد؟

کمیسر اقتصاد و جامعه دیجیتال اتحادیه اروپا در پاسخ گفت: «ما باید در این حوزه به جنبه های مختلف آموزشی بیشتر توجه کنیم. من سال ۲۰۱۸ کمپین سواد رسانه ای و آشنایی با الفبای فضای سایبر را در اروپا به راه انداختم. گرچه امروزه جوانان از آگاهی خوبی برخوردارند و شاید به این نوع آموزش نیاز نادشته باشند اما باید نه تنها تلاش های خود را بر روی آنها متمرکز کنیم بلکه لازم است با خانواده ها، مدیران مدارس و آموزگاران نیز در این زمینه همکاری نزدیک تری داشته باشیم. این یک چالش بزرگ است. توصیه من حفظ رویکرد «انسان محوری» در این تکنولوژی است. بله این مسئله با کمی ابهام و ریسک همراه است اما اگر به واقع رویکرد «انسان محوری» و توجه به وجه انسانی در دیجیتالیزه کردن را حفظ کنیم، موفق خواهیم شد.»

این خبر را به اشتراک بگذارید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: